Atatürk Üniversitesi Aöf Öğrenci Belgesi Nasıl Alınır?(Soru)

Not: 1) Öğrenci belgesini http://obs.atauni.edu.tr sayfası aracılığı ile talep edebilir ve aynı sayfa aracılığı ile belgenizin çıktısını alabilirsiniz. 2) Yazılı belge talepleriniz, sistemden kaynaklanan herhangi bir sorun yaşandığı takdirde dikkate alınacaktır.

ATA AÖF muafiyet dilekçesi ne zaman verilir?

Daha önce herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olan öğrenciler kayıt aşamasında, daha sonra mezun olan öğrenciler ise ortak zorunlu dersler için muafiyet işlemi her yarıyılın ikinci haftası sonuna kadar yapılacağı için bu süreye kadar ivedilikle dilekçelerini Fakültemize göndermek zorundadırlar.

AÖF öğrenci kimlik kartı nasıl alınır?

Kayıt yaptıran öğrenciler, öğrenci kimlik kartlarını Kasım 2018 tarihinden itibaren bağlı oldukları AÖF bürosundan alacaklardır. Mevcut sisteme göre öğrencilere sınavlara girerken 3 belge ile sınava girebiliyorlardı. Bunlar “sınav giriş belgesi, açıköğretim kimliği ve nüfus cüzdanı.

Atatürk Üniversitesi öğrenci Kimlik Kartı Nasıl Alınır?

Öğrenci kimlik kartımı nasıl alabilirim? http://obs.atauni.edu.tr/auth adresinden kullanıcı adı ve parolanızla ÖBS`ye girerek kimlik kartı talep etmeniz halinde adınıza düzenlenen kimlik kartını telefonunuza gelecek SMS bildirimi üzerine üniversitemiz e-kartlar biriminden alabilirsiniz.

You might be interested:  Aks Sınav Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

Ata aöf’de muafiyet var mı?

Daha önce herhangi bir Yükseköğretim Kurumundan mezun olarak Fakültemize yeni kayıt yaptıran ve Yükseköğretim Bilgi Sisteminde (YÖKSİS) mezuniyet bilgisi bulunan öğrencilerimizin ortak zorunlu derslerden (Yabancı Dil I-II, Türk Dili I-II, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I-II) muafiyet işlemi otomatik olarak

Muafiyet dilekçesi ne zaman verilir?

Muafiyet başvurusu eğitim-öğretimin başladığı ilk iki hafta içerisinde yapılır.

ATA AÖF muafiyet işlemleri ne zaman yapılır?

Transkript belgesi e-imza veya karekodlu ise dilekçe ile birlikte fakültemize mail yada fax yoluyla iletilmesi yeterli olacaktir. NOT: Muafiyet talebinde bulunan öğrencilerin muafiyet işlemleri 13 Eylül 2021 tarihi itibarıyla yapılacaktır.

Öğrenci Kimlik Kartı Nasıl Alınır?

Kimlik Kartının Alınması Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan yeni öğrenci kimlik kartı nüfus cüzdanı/ehliyet/pasaport vb. belge ibraz ederek öğrencinin kendisi tarafından başvurularak ilgili akademik birimden alınır.

AÖF okuyanlar öğrenci kartı alabilir mi?

İndirimli olarak toplu taşıma kullanmak isteyen Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri indirimden faydalanabilir. Ulaşımda indirimli tarife üzerinden seyahat eden öğrencilerin bir yıl dolduktan sonra belirlenen tarihlerde öğrenci kartlarını yenilemesi isteniyor..

AÖF öğrenci kimlik kartı olmadan diploma alınır mı?

Mezunlarımız bağlı oldukları AÖF bürosuna özel kimlik ve öğrenci kimlik /tanıtım kartlarıyla kendileri veya yasal vekilleri başvurarak imza karşılığında diplomalarını alabilirler. Bunların dışında hiç kimseye diploma verilmez. Diplomalar öğrencinin adresine veya istediği resmî kurumlara posta veya kargo ile gönderilmez.

Öğrenci kartı ne için kullanılır?

Kampus içinde yapacağınız(otopark, fotokopi, belge talepleri vb.) harcamalarınızda, Şehir içi ulaşımında İzmir Büyükşehir Belediyesi otobüsleri, metro ve vapur seyahatlerinde, müzeler, sinemalar, tiyatrolar vb. kültürel mekanlara girişlerde indirimlerden yararlanmak için kullanılır.

Istanbul üniversitesi Öğrenci kartı ne zaman gelir?

Kimlik kartları fakültemizde dağıtılmamaktadır, kesin kayıt işleminden bir ay sonra öğrencilerimizin AKSİS sisteminde bulunan güncel adreslerine kargo ile gönderilir. (Kimlik kartında sorun yaşamamanız için AKSİS üzerinden adres bilgilerinizi güncelleyiniz.) Öğrenci kartı sadece öğrencinin kendisine teslim edilir.

You might be interested:  Sınav Öncesi Kahvaltıda Ne Yemeli?(Mükemmel cevap)

Ata kimlik ne demek?

Üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerin e-posta adreslerinin OBS üzerinden alınabilmesini sağlamak için PowerShell dilinde kodlanmıştır. Microsoft sunucuları ile iletişime geçerek e-posta adresinin oluşturulabilmesini, güncellenebilmesini sağlamaktadır.

ATA AÖF kaç dersten muaf olunur?

Açıköğretim Programlarında yıllık olarak okutulan ortak zorunlu dersleri alıp başaran öğrenciler, ortak zorunlu derslerden her iki yarıyıl için muaf sayılırlar. dersler iki yarıyıl muaf tutulabilir.

AÖF hangi derslerden muaf olunur?

(Değişik: Senato-27/9/2017-9/5) Dikey Geçiş kapsamında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıt yaptıran öğrenciye, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I–II, Türk Dili I–II ve Yabancı Dil I–II derslerinden muafiyet tanınır.

AÖF muaf olduğumu nasıl anlarım?

http:// aof.anadolu.edu.tr adresine girmeli,“Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından T.C. Kimlik Numarası ve şifresi ile giriş yapmalı,Durum Menüsünde “Ders Durum Paneli” bağlantısını açmalıdır. Muafiyet işlemi yapılan dersler, “MU” harf notuyla gösterilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *