Atatürk Üniversitesi Öğrenci Belgesi Nasıl Alınır?(Çözüm bulundu)

Not: 1) Öğrenci belgesini http://obs.atauni.edu.tr sayfası aracılığı ile talep edebilir ve aynı sayfa aracılığı ile belgenizin çıktısını alabilirsiniz.

ÖBS den öğrenci belgesi nasıl alınır?

https:// obs.beun.edu.tr/oibs/ ogrenci /login.aspx adresinden kullanıcı adı ve şifre yazılarak sisteme giriş yapılır.

  1. Solda bulunan “Kullanıcı işlemleri” altındaki “ Belge Talebi” linkine tıklanır.
  2. Açılan belge talebi ekranındaki “Talep eden kurum adı”, “Talep nedeni” alanları doldurulur.

Atatürk Üniversitesi Öğrenci Kimlik Kartı Nasıl Alınır?

Öğrenci kimlik kartımı nasıl alabilirim? http://obs.atauni.edu.tr/auth adresinden kullanıcı adı ve parolanızla ÖBS`ye girerek kimlik kartı talep etmeniz halinde adınıza düzenlenen kimlik kartını telefonunuza gelecek SMS bildirimi üzerine üniversitemiz e-kartlar biriminden alabilirsiniz.

ATA AÖF muafiyet dilekçesi ne zaman verilir?

Daha önce herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olan öğrenciler kayıt aşamasında, daha sonra mezun olan öğrenciler ise ortak zorunlu dersler için muafiyet işlemi her yarıyılın ikinci haftası sonuna kadar yapılacağı için bu süreye kadar ivedilikle dilekçelerini Fakültemize göndermek zorundadırlar.

Atatürk Üniversitesi sınav Giriş Belgesi nasıl alınır?

Sınav tarihinden önce sınav giriş belgesini Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden alabilirsiniz.

You might be interested:  Lys Sınav Ne Zaman?(Solución)

Öğrenci belgesi nasıl alınır?

Öğrenci belgesi de, sistemde kayıt altına alınan belgelerden biridir. E-devlet üzerinden de lise öğrencileri şifrelerini girerek, öğrenci belgelerini alabilir. Lise öğrencileri e-okul sisteminden kolayca faydalanabilir. E-okul sistemi içerisinde bulunan öğrenci belgeleri, öğrenciler için özel olarak hazırlanıyor.

Üniversiteden E imzalı transkript nasıl alınır?

E -İmzası atılan belgelerinizi yine Öğrenci Bilgi Sistemi(OBS) Üzerinden kendi hesabınıza girerek çıktı olarak alabilirsiniz. Sırasıyla Belge Talebi>Talep Edilen Kurumun Adı>Talep Nedeni>Belge Tipi> Elektronik İmzalı > Transkript /Öğrenci Belgesi sekmeleri tıklanıp belge talebi gönderilmelidir.

AÖF öğrenci kimlik kartı nasıl alınır?

Kayıt yaptıran öğrenciler,öğrenci kimlik kartlarını Kasım 2018 tarihinden itibaren bağlı oldukları AÖF bürosundan alacaklardır. Mevcut sisteme göre öğrencilere sınavlara girerken 3 belge ile sınava girebiliyorlardı. Bunlar “sınav giriş belgesi, açıköğretim kimliği ve nüfus cüzdanı.

Atauni öğrenci kartı nereden alınır?

Öğrenciler http://obs. atauni.edu.tr/auth adresinden kullanıcı adı ve parolanızla ÖBS`ye girerek kimlik kartı talep edebilirler. Adınıza düzenlenen kimlik kartını telefonunuza gelecek SMS bildirimi üzerine üniversitemiz e-kartlar biriminden alabilirsiniz.

Açıköğretim öğrencisi öğrenci kartı alabilir mi?

İndirimli olarak toplu taşıma kullanmak isteyen Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri indirimden faydalanabilir. Ulaşımda indirimli tarife üzerinden seyahat eden öğrencilerin bir yıl dolduktan sonra belirlenen tarihlerde öğrenci kartlarını yenilemesi isteniyor..

Muafiyet dilekçesi ne zaman verilir?

Muafiyet başvurusu eğitim-öğretimin başladığı ilk iki hafta içerisinde yapılır.

ATA AÖF muafiyet işlemleri ne zaman yapılır?

Transkript belgesi e-imza veya karekodlu ise dilekçe ile birlikte fakültemize mail yada fax yoluyla iletilmesi yeterli olacaktir. NOT: Muafiyet talebinde bulunan öğrencilerin muafiyet işlemleri 13 Eylül 2021 tarihi itibarıyla yapılacaktır.

AÖF muafiyet Başvurusu Nasıl Yapılır?

ders/dersleri için muafiyet başvuruları, kayıt tarihleri arasında http://aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısı Öğrenci Bilgi Sistemi Sayfası üzerinden yapılacaktır.

You might be interested:  E Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir?(Soru)

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim sınavları ne zaman?

Atatürk Üniversitesi ATA AÖF güz dönemi final sınavları, 25-26 Aralık tarihlerinde düzenlenecek. Bütünlemeler ise 5-6 Şubat 2022’de gerçekleşecek. ATA AÖF TARAFINDAN yapılan açıklamada, ‘Değerli Öğrencilerimiz, güz yarıyılı ara sınavı sonuçlarına http://obs.atauni.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Atatürk Üniversitesi sınavları online mı?

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi tarafından yapılan açıklamaya göre, güz dönemi ara sınavları 20-21 Kasım tarihleri arasında yapılacak. ATA AÖF SINAVLARI ONLİNE Mİ? Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle sınavlar online yapılmıştı. Ancak bu yıl alınan kararla sınavlar yüz yüze olarak yapılacak.

ATA AÖF sınav giriş belgeleri yayınlandı mı?

ATA AÖF ara sınavlarına girecek öğrenciler için sınav giriş belgeleri erişime açıldı. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından yapılan açıklamaya göre ATA AÖF ara sınavları 20-21 Kasım 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. AÖF sınav giriş belgelerini resmi internet sayfasında yayınladı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *