Ebadan Nasıl Puan Kazanılır Öğrenci?(Soru)

Ebada nasıl puan kazanılır öğrenci?

Eğitim Bilişim Ağı’nda (EBA) puan kazanmanın belli başlı iki yolu vardır, Öğrenci, EBA’nın “Duvar” alanında paylaşım yaparak ve etkileşime girerek, bu sayede EBA Portfolyo’suna katkıda bulunarak puan kazanabilir. Öğrenci, EBA sayfalarında sorular çözdüğünde ve ödevlerini tamamladığında puan kazanabilir.

EBA öğrenci puanları ne işe yarar?

Öğrenciler eba sisteminde çözdüğü her soru, yapmış olduğu her alıştırma,izlediği her bir video ve paylaşım için puan almakta olup ve bu puanlar ile çeşitli rozetler kazanmaktadır.

EBA da neler puan kazandırır?

EBA ÖĞRETMEN PUAN KAZANMA EBA sistemine her gün giriş yaparak +1 puan kazanırsınız. Öğrencileri bireysel olarak incelemek, her öğrenci için sizlere +1 puan kazandırır. Üzerinizde bulunan şubelerin raporlarına göz atmak sizlere her şube için 24 saat zaman diliminde +5 puan ilave eder.

EBA da ogretmen puani nasil artar?

Ebada puanlar nasıl yükselir;

  1. Her gün giriş yapma; ebaya giriş yaptığınız her gün için 1 puan kazanılır.
  2. Çalışma Gönderme; ünitelerde yer alan çalışmaları sınıflarınıza gönderin.
  3. Okuldaki tüm şubeleri kendinize ekleyin; Gruplar-şube ekle sekmesinden okulunuzda olan tüm şubeleri kendinize ekleyin.

Ebadaki en yüksek puan kaç?

Genel şartlarda öğrencilerin eğitimleri boyunca çalışmalardan alabilecekleri puan aralığı 0 ile 100 arasındadır.100 puan alan bir öğrenci bir bakıma; tamam ben en üst seviye olan 100 puanı yakaladım der. Buda hedefine ulaşmış olduğunun göstergesi denebilir.

EBA portfolyo puanı ne işe yarar?

Öğrencinin profil fotoğrafını güncelleyebildiğin, “Sayfam” alanında yaptığı paylaşımların, dâhil olduğu grupların, EBA sistemi üzerinde yaptığı aksiyonlara göre topladığı puanların, kazandığı armaların ve istatistiklerinin sergilendiği alandır.

You might be interested:  Ygs Sınav Ne Zaman?(Doğru cevap)

Öğretmen puanı neye göre belirlenir?

Zorunlu çalışma yükümlülüğünü yerine getirmek üzere zorunlu hizmet alanlarına atanıp zorunlu hizmet alanlarında fiilen görev yapmakta olan öğretmenlerden bu Yönetmelikte zorunlu hizmet alanları için öngörülen azami çalışma sürelerinin üzerinde görev yapanların hizmet puanları, görev yapmakta oldukları hizmet alanı için

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *