Kısmi Zamanlı Öğrenci Maaşları Ne Zaman Yatıyor?(Soru)

Kısmi zamanlı azami çalışma süresi; en fazla günde 5 (beş), haftada 15 (onbeş) ve ayda 60 (altmış) saattir. Çalışma dönemi her ayın 15 ile diğer ayın 14 ü arasındadır. Ücretler en geç çalışma dönemi tamamlandıktan sonra o ayın sonuna kadar hesabınıza yatırılmaktadır.

Kısmi zamanlı öğrenci kaç saat çalışır?

MADDE 9- (1) Kısmi zamanlı olarak çalıştırılan öğrencilerin çalışma süresi haftada en çok 15 saattir. (2) Çalışma süresinin haftanın günlerine dağılımı, işin başlama ve bitim saatleri birim yöneticilerince belirlenir.

Kısmi zamanlı öğrenci ne yapar?

KISMİ ZAMANLI ÖĞRENCİ ÇALIŞTIRMANIN AMACI NEDİR? Amaç öğrencilerimizin ders saati dışındaki boş zamanlarında ilgi ve yetenekleri doğrultusunda geçici işlerde çalıştırılarak, hem maddi kazanç hem de uygulama becerisi kazanmaları sağlanarak iş disiplini edinmiş üretken bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmaktır.

Kısmi zamanlı çalışma bursu nedir?

Kısmi Zamanlı Çalışma Bursu Nedir? Kısmi Zamanlı Çalışma, Üniversitemiz öğrencilerinin, 1 eğitim öğretim yılı boyunca, ders programlarının uygunluğu gözetilerek, haftada en çok 15 saat, Üniversitemiz birimlerinde belirli bir maaş karşılığı çalıştırılmasına ilişkin bir burs olup, kontenjanlarla sınırlıdır.

You might be interested:  Eba'ya Öğrenci Kaydı Nasıl Yapılır?(Çözüm bulundu)

Kısmi zamanlı kaç saat?

Part time denmesi için çalışma süresinin en çok 30 saat belirlenmesi gerekir. İş kanununa göre haftalık çalışma süresi en fazla 45 saattir bundan hareketle part time çalışma süresi için ortalama 30 saat demek mümkündür. Bu bahsedilen 30 saat haftanın günlerine yayılabilir.

Kısmi Zamanlı Öğrenci kaç ay çalışır?

Kısmi zamanlı azami çalışma süresi; en fazla günde 5 (beş), haftada 15 (onbeş) ve ayda 60 (altmış) saattir.

Kısmi Zamanlı Öğrenci ücreti ne kadar?

Kısmi zamanlı öğrenciler haftada en fazla 15 saat sürüyle çalıştırılabilecek olup, çalışma karşılığında 10 TL/saat brüt ücret ödenecektir. Başvuru sonuçları değerlendirme sonrası Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığınca ilan edilecektir.

Kısmi zamanlı çalışma ne iş yapar?

Kısmi zamanlı öğrencilere iş gücü ihtiyacı duyduğu büro işleri, kütüphane düzenlenmesi vb. gibi görevler verilir.

Kısmi zamanlı iş başvurusu nedir?

Üniversitede Kısmi Zamanlı İş Nedir? Üniversitenin ihtiyaç sahibi öğrencilere, belirli birimlerde (Spor Salonu, Yemekhane, Kütüphane, ÖDM,Erasmus Ofisi, vb ) belirli bir ücret karşılığında çalışma imkanı sunduğu iş programıdır.

Kısmi zamanlı çalışma ücreti nasıl hesaplanır?

Part time çalışma maaşı nasıl hesaplanır?

  1. Tam zamanlı çalışan kişinin maaşı aylık standart çalışma süresine bölünüyor. Böylece işletmedeki saatlik çalışma ücreti ortaya çıkıyor.
  2. Saatlik çalışma ücreti çalışanın aylık çalıştığı süre ile çarpılıyor.Böylece part time çalışanın aylık maaşı ortaya çıkıyor.

Kısmi zamanlı çalışma bursu etkiler mi?

6. Kısmi Zamanlı Çalışıyor Olmak Diğer Bursları Etkiler Mi? Üniversitemizde kısmi zamanlı çalışan öğrencilerin bursu kesilmez.

Kısmi zamanlı öğrencinin bursu kesilir mi?

YENİ YÖNETMELİĞE GÖRE yarı zamanlı veya tam zamanlı çalışan hiçbir öğrencinin bursu kesilmeyecektir. Part time çalışan öğrencilerin KYK bursu kesilir mi? Eski yönetmeliğe göre yarı zamanlı çalışan öğrencilerin KYK bursu kesilmemekteydi. Yeni düzenlemede de part – time çalışan öğrencilerin KYK bursu kesilmemektedir.

You might be interested:  Açık Öğretim Sınav Yerimi Nasıl Öğrenebilirim?(Mükemmel cevap)

Üsküdar Üniversitesi çalışma bursu nedir?

Üsküdar Üniversitesinde öğrenimine devam etmekte iken önceden öngörülmeyen nedenlerle ödeme güçlüğüne düşen ve bu durumu belgelendiren öğrencilere burs komisyonunun uygun görmesi halinde Mütevelli Heyeti Kararıyla akademik yıl boyunca öğle yemeği bursu ve çalışma bursu verilir.

Part time ne kadar maaş alır 2021?

Eğer 2021 yılı asgari ücret üzerinden gidecek olursak, part time modelinde çalışan bir kişi 1883 TL maaş almaktadır. Bu ücret çalışma süresine göre farklılıklar gösterebilir.

Full time günde kaç saat çalışır?

Daha net bir tanım yapılması gerekirse tam zamanlı çalışma şeklinde haftalık çalışma süresi en fazla 45 saat olarak belirlenmişken, kısmi süreli ( Part time ) çalışmada bu süre en fazla 30 saattir.

Kısmi süreli çalışma ne demek?

KISMİ SÜRELİ ÇALIŞMA NEDİR? İşçinin normal haftalık çalışma süresinin, tam süreli iş sözleşmesiyle çalışan emsal işçiye göre önemli ölçüde daha az belirlenmesi durumunda sözleşme kısmi süreli ( part -time) iş sözleşmesidir. İşçi, haftalık çalışma süresi 30 saati aşmamak kaydıyla haftanın 6 günü çalıştırılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *