Topkapı Sarayı Öğrenci Giriş Ücreti Ne Kadar?(Çözüm bulundu)

Saraya giriş ücreti + Aya İrini Giriş ücreti 80 TL olarak belirlenmiş. 18 yaş altı öğrenciler için giriş ücretsiz. 18 ile 25 yaş arası öğrencilere ise 20 TL.

Topkapı Sarayı’nın giriş ücreti ne kadar?

Topkapı sarayı giriş ücreti tam 60 TL, harem bölümü tam 40 TL ve Aya İrini Müzesi Tam 30 TL’dir. İndirimli bilet fiyatları ve detaylar aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Dolmabahçe Sarayı giriş ücreti ne kadar?

Dolmabahçe Sarayı Müzesi giriş ücreti 50 TL ‘dir. Dolmabahçe Sarayı ‘nda müzekart yalnızca Harem Dairesi bölümünde geçerlidir. Bunun sebebi, Dolmabahçe Sarayı ‘nın Kültür ve Turizm Bakanlığı’na değil, TCMB Milli Saraylar’a bağlı olmasıdır.

Yıldız Sarayı ziyarete açık mı?

Topkapı, Dolmabahçe ve Beylerbeyi Sarayı ile köşk, kasır ve müzeler 09:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Topkapı, Dolmabahçe ve Beylerbeyi Sarayı ile köşk, kasır ve müze gişelerinden 09:00 – 17:00 saatleri arasında bilet alınabilir. Yıldız Sarayı restorasyon çalışmaları nedeniyle geçici olarak kapalıdır.

Milli saraylara kimler ücretsiz girebilir?

Her sene 10 Kasım’da Atatürk’ü Anma Töreni etkinliklerine katılan tüm ziyaretçiler için saray ücretsizdir. Ancak güncel bilgi için Milli Saraylar İdaresine ait 0212 236 90 00 nolu numaradan bilgi alabilirsiniz.

You might be interested:  Lys Sınav Yerleri Ne Zaman Açıklanacak 2019?(Çözülmüş)

Topkapı Sarayı kimlere ücretsiz?

Topkapı Sarayı ‘na ücretsiz giriş yapabilenler:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı 18 yaş altı olanlar.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı 65 yaş üstü olanlar.
  • Gaziler ve ona refakat eden ailesi.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve refakatçısı
  • TSK’da görevli er ve erbaşlar.

Topkapı Sarayı Harem ziyarete açık mı?

* Topkapı Sarayı Salı günleri haricinde her gün 09:00 – 18:00 saatleri arasında ziyarete açık.

Dolmabahçe Sarayı hangi gün açık?

Topkapı Sarayı Salı günleri, diğer saray, köşk ve kasırlar Pazartesi günleri ziyarete kapalıdır. Dolmabahçe Sarayı 09:00-16:00, diğer saray, köşk ve kasırlar 09:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Fabrikalar Cumartesi-Pazar hariç, hafta içi her gün 09:00-18:00 saatleri arası ziyarete açıktır.

Müze kart ne kadar 2021?

1 yıllık olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından alınabilen ve tam müzekart olarak bilinen kartın ücreti, 60 TL’dir. Not: Müze kart fiyatı 2021 yılında 60 TL’ydi.

Dolmabahçe Sarayı ne kadar sürede gezilir?

Dolmabahçe Sarayı büyük bir saray ve sarayın yalnızca Selamlık bölümü için yaklaşık 1 saat, Selamlık ve Harem bölümleri için ise 2 saat vakit ayırmanız gerekiyor.

Çırağan Sarayı ziyarete açık mı?

1994 yılındaki restorasyon çalışmaları sonucunda halen müze- saray statüsünde ziyarete açık. Kasrın içerisinde bir de mesire alanı bulunuyor.

Müze Kart nereden alınır 2021?

Müze kartı nasıl alınır? Müze Kart sahibi olmak isteyenler, kart basım istasyonlarından “Fotoğraflı Kimlik Kartı, Pasaport veya Ehliyet” ibraz ederek 40 saniye içinde kartlarını alabilirler. Ayrıca Muze.gov.tr ‘de istenen bilgileri girerek, kredi kartı ile kart satın alabilirler.

Kucuk Su Kasrı hangi günler açık?

Küçüksu Kasrı ziyaret saatleri 09:00 ile 17.00 arasıdır. Küçüksu Kasrı, Pazartesi ve Perşembe günleri dışında her gün açıktır.

You might be interested:  2021 Bilsem Öğrenci Başvuruları Ne Zaman?(Çözüm bulundu)

Müze girişleri kimlere ücretsiz?

Kültür ve Turizm Bakanlığı, tüm müzelerin, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar ile öğretmenler için ücretsiz olduğunu duyurdu. Kültür ve Turizm Bakanlığı, tüm müzelerin, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar ile öğretmenler için ücretsiz, diğer vatandaşları için de yıllık ziyaret bedelinin 60 TL olduğunu duyurdu.

Muzeler Ogretmenlere ucretsiz mi?

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğretmenler ile 18 yaş altı ve 65 yaş üstündekilerin ülke genelindeki müzeleri ücretsiz ziyaret edebileceklerini bildirdi.

65 yaş üstü müzeler bedava mı?

Kültür ve Turizm Bakanlığı, tüm müzelerin, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarla öğretmenler için ücretsiz olduğunu duyurdu. Müzekart’ın diğer tüm vatandaşlar için yıllık bedeli 60 lira.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *