Rehberlik

Rehberlik, doğru adımı doğru zamanda atabilmenize yardımcı olan bir birimdir. Sınavlara hazırlık sürecinde siz öğrenciler konu, zaman ve çevre baskısıyla mücadele ederken bizler size destek olarak mutsuzluğu, umutsuzluğu ve problemleri çözeriz.

Ailelerin sınavlara hazırlık ve okul başarısı konusunda çocukları ile yaşadığı Beklenti – Davranış uyumsuzlukları bizim takip ve desteğimizle başarıya dönüşür.

Rehberlikle ilgili bazı yanlış alışkanlıklara değinmek istiyoruz:

Rehberlik servisi ağlama duvarı değildir.

Bizler sizin bireysel problemlerinizi başarıya ulaşmanızı engelleyen etkenler olarak ele alır ve çözmeniz için sizi teşvik ederiz. Bazı öğrencilerin rehberlik servisini ailelerinin izin vermediği davranışlara destek verecek birimler olarak algılama eğilimi vardır. Oysa bizler sizi gelecek yıllarda problem çözme becerisi yüksek bireyler olarak yetiştirme amacındayız.

Rehberlik servisi her problemi çözer.

Rehberlik servisleri size çözüm yollarını gösterip uygulamanıza yardımcı olur. Siz üzerinize düşen sorumlulukları yerine getirmediğiniz sürece problemleriniz çözümsüz kalacaktır.

Teknik olarak

Sınav Kaygısı Ölçümü ve Gevşeme Terapisi

Dikkat Dağınıklığı ve Odaklanma Terapisi

Başarısızlık Nedenleri Tespiti ve Çözüm Ortağı Olma

Kendini Doğru Tanıma ve Mesleki Yönelim

Zeka Türü Tespiti ve Çalışma Planı Hazırlama

konularında hizmet vermekteyiz…

Sınavlara hazırlanırken kulağınıza gelebilecek yanlışlar

Konularımı yazdan bitirmeliyim.

Bu konuyla ilgili piyasada ki tüm kitapları çözmeliyim.

Günde 1000 soruya ulaşmalıyım.

Gece hiç uyumadan ders çalışabilmeliyim.

Kamp Sistemimiz

Öğrenmede en büyük eksiğin bireysel tekrar ve öğrendiklerimizin soru çözümüne yansıtılması olduğu bilinen bir gerçektir. Ev ortamında istenen çalışmaları yapamayan tüm öğrencilerimizi gece 21.00′ e kadar öğretmenler eşliğinde, 22.00′ ye kadar da bireysel olmak üzere kamplara alıyoruz.

 

Sınavlara hazırlıkta ilk bilinmesi gereken nasıl bir strateji oluşturacağınızdır. Hedef seçimi, yapılması gerekenler, hazırlık sürecinde hedeften sapmama ve sonuna kadar ilerleyebilme konularında  çizginiz belli olmalıdır.

Bu alanındaki deneyimimizle kişinin kendini doğru tanıması sorun olmaktan çıkmakta ve sürdürülebilir bir başarı çizgisi yaratmak sizin için kolay olmaktadır.

Sınavın kendisi bir kriz yönetimidir. Bu krizi doğru yönetebilmek için

  • Öğrenilecek konular nelerdir?
  • Bu konulardan hangisinde eksiğiniz var?
  • Pekiştirme için ayrılması gereken süre ne kadardır ?
  • Çözülmesi gereken soru sayıları nelerdir?
  • Hangi kaynaklar ne zaman bitirilmelidir? Gibi soruların doğru cevaplanması gerekir.

Günlük, haftalık ve aylık hedeflerle hızınızı planlamak, eksiklerinizi tamamlamak bizlerin rehberliğinde gözünüzde büyüyen bir sorun olmaktan çıkacak ve başarınız doğal olarak artacaktır.

Bu alandaki tüm çalışmalar genelgeçer ve bilimsel bir çerçevenin  tamamıyla size uygun bir şekilde uyarlanması ile olur. Genelin içinde özel olduğunuzu unutmadan sizi başarıya ulaştırırız.

Bizim düzenlemelerimizle;

  • İyi bildiğiniz konularda zaman kaybetmezsiniz
  • Eksiklerinize odaklı bir çalışmanız olur
  • Veriminiz en üst düzeye ulaşır

Biz başarının paylaşılan bir emek olduğuna inanıyoruz. Sizleri doğru tanımak, eksiklerinize destek olmak, maksimum kapasitede motive ederek yönlendirmekle okul ve üniversite sınavlarında başarılı olacağınızı biliyoruz.