Işkur Üniversite Öğrencilerine Iş Başvuru Ne Zaman?(Çözüm bulundu)

 • İŞKUR ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE İŞ BAŞVURUSU NE ZAMAN? Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada İŞKUR yaz işi başvurularının 25 – 28 Haziran tarihleri arasında alınacağını söyledi. Buna göre başvurular bugün başlıyor.

İŞKUR SÇP başvuruları ne zaman 2020?

İŞKUR ‘un üniversite öğrencilerine yönelik Sosyal Çalışma Programı ( SÇP ) başvurularının Haziran ayının ikinci yarısında başvuruya açılması beklenmektedir.

Üniversite öğrencisi Işkurda çalışabilir mi?

İŞKUR, her sene Temmuz ayı itibariyle üniversite öğrencilerine Sosyal Çalışma Programları ile destek olmaktadır. Üniversitede okuyan öğrenciler ek gelir olarak, İŞKUR Sosyal Çalışma Programları (SÇP) kapsamında yaz tatilinde 3 ay boyunca hem para kazanabiliyor hem de iş deneyimi elde edebiliyor.

İŞKUR öğrenci kayıt nasıl yapılır?

Kayıt işlemleri için;

 1. İŞKUR resmi web adresi ” iskur.gov.tr” adresine giriş yapın.
 2. Sitede bulunan üst menüde “İnternet Şubesi” seçeneğine tıklayın.
 3. Açılan İŞKUR E-Şubesinde kayıt işleminize devam etmek için sol kısımda bulunan “İş Arayan” altındaki “Üye Ol” seçeneğine tıklayın.

İŞKUR öğrenci kaç saat çalışır?

İşbaşı Eğitim Programı; günde en az 5 en fazla 8 saat olmak üzere ve haftada 6 günü ve 45 saati geçmeyecek şekilde düzenlenmektedir.

You might be interested:  Güney Kore'de Üniversite Okumak Için Ne Yapılmalı?(Çözülmüş)

Sosyal Çalışma Programı 2021 de olacak mı?

2021 -2022 Yılında Sosyal Çalışma Programı uygulanıp uygulanmayacağı hakkında İŞKUR tarafından bir duyuru yayınlanmamıştır. Sosyal Çalışma Programı başvuruları başladığı zaman İŞKUR Web sitesinden ( www.iskur.gov.tr ) açıklama yapılacaktır.

İŞKUR sosyal çalışma programına nasıl başvurulur?

Sosyal Çalışma Programına başvurabilmek için İŞKUR ‘a kayıt olmak ve kaydın aktif statüde olması gerekmektedir. İŞKUR kaydının aktif olması için ise iş arayan profilinde yer alan meslek ve öğrenim bilgilerinin doldurulması zorunludur.

Üniversite öğrencileri hangi işlerde çalışabilir?

Üniversite Öğrencilerinin Çalışabileceği Part Time İşler

 • Anketörlük.
 • Satış Danışmanlığı, Tezgahtarlık:
 • Garsonluk, Komi, Mutfak Çalışanı:
 • Kasiyerlik, Market Çalışanı:
 • Çağrı Merkezi Operatörlüğü:
 • Fuar veya Tanıtım Organizasyonları İçin Tanıtım Personeli:
 • Tercümanlık:
 • Özel Ders Öğretmenliği:

Üniversite öğrencisi Yazın kamuda çalışabilir mi?

Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliği ile üniversite öğrencilerine bir müjde geldi. Bundan sonra yaz tatilinde üniversite öğrencileri Devlet tarafından kamu kurumlarında ücretli olarak çalıştırılabilecek.

Üniversite öğrencisi işsizlik maaşı alabilir mi?

başlıklı yazıda ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Söz konusu yazıdan da anlaşılacağı üzere ister üniversite, isterse başka herhangi bir okul olsun fark etmez, okul kaydı yaptıran kişilerin işsizlik maaşları bu sebeple kesilmez, maaş ödemeleri devam eder.

İŞKUR için kayıtlar nerede yapılıyor?

İŞKUR kayıt belgenizi e devlet üzerinden alabilirsiniz. Bunun için e devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama kısmına gelin. Buraya İŞKUR kayıt belgesi diye yazarak aratın. Çıkan ilk sayfada İŞKUR kayıt belgenizi kolay bir şekilde temin edebilirsiniz.

İŞKUR işe gönderme formu nereden alınır?

Bunun için size en yakın İŞKUR merkezine gidebilir ya da https://esube. iskur.gov.tr linkinden internet üzerinden de kayıt olabilirsiniz. Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra yine merkezden iş arayan kayıt belgesini almak istediğinizi beyan ederek kısa bir süre içinde belgenizi alabileceksiniz.

You might be interested:  Üniversite 50 Burs Nasıl Kazanılır?(Doğru cevap)

İŞKUR öğrencilere ne kadar maaş veriyor?

İşbaşı Eğitim Programı ödeneği 2020 yılında günlük 89,40 TL, kursiyer öğrenci ise 67,05 TL, işsizlik maaşı alıyorsa 44,07 TL olarak hesaplanmaktaydı. İEP Danışmanlığı ile İŞKUR Teşviklerinden Yararlanabilirsiniz.

İŞKUR çalışanları günde kaç saat çalışır?

İşkur İşbaşı Eğitim Programı Çalışma Saatleri Konusunda İşkur yönetmeliğine göre, günde en fazla 8 saat (08.00 – 16.00) saatleri ve haftada 40 saat çalışılması lazım. Bulunduğum fabrika bizleri 10 saatten fazla (07.45 – 18.00) saatler arası çalıştırıyor.

İŞKUR’dan işe girenler kaç ay çalışıyor?

İşbaşı Eğitim Programı veya İŞKUR eğitim programları; bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde en fazla 6 ay, diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay olarak uygulanmaktadır.

İŞKUR personeli haftada kaç saat çalışır?

Kanuna göre bakıldığında haftalık çalışma süresi en fazla 45 saat olacak biçimde belirlenmiştir. Bu da kanuna göre hiçbir çalışan 1 hafta içerisinde 45 saatten daha fazla çalıştırılamaz şeklinde ifade edilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *